aktywność sportowa jest zdrowa

Czy sport zapobiega chorobom?

Czy sport zapobiega chorobom? To pytanie, na które wielu ludzi szuka odpowiedzi. Nie ulega wątpliwości, że aktywność fizyczna ma wiele korzyści dla naszego zdrowia i samopoczucia. Sport wpływa nie tylko na poprawę naszej kondycji i sylwetki, ale także na nasz nastrój i zdolności poznawcze. Jakie są więc najważniejsze zalety uprawiania sportu?
  • Po pierwsze, sport reguluje ciśnienie krwi i obniża ryzyko zachorowania na cukrzycę. Jest to związane głównie z obniżeniem cholesterolu i tkanki tłuszczowej oraz zwiększeniem wrażliwości tkanek na insulinę. Sport zapobiega także chorobom układu krążenia, takim jak zawał serca czy udar mózgu. Aktywność fizyczna wzmacnia serce i poprawia przepływ krwi w naczyniach.
  • Po drugie, sport rozwija i chroni układ ruchu. Regularny wysiłek fizyczny poprawia mineralizację kości oraz ich wzrost, zapobiega wadom postawy, redukuje te już istniejące oraz wzmacnia i stabilizuje stawy. Aktywne dzieci mają silniejsze mięśnie brzucha i grzbietu, co pozwala utrzymać wyprostowaną sylwetkę i odciąża kręgosłup. Sport pomaga także utrzymać prawidłową masę ciała i kształtować sylwetkę.
  • Po trzecie, sport wychowuje i uczy. Sport uczy współpracy i przestrzegania pewnych reguł, pozwala zrozumieć relacje międzyludzkie i odnaleźć się w grupie. Aktywne dzieci są bardziej świadome własnych możliwości, kreatywne, wytrwałe i odpowiedzialne. Współdziałanie (np. podczas gry w piłkę) uczy wyrozumiałości dla innych, akceptacji porażek i empatii. Badania dowiodły, że wysportowani młodzi ludzie osiągają lepsze wyniki w nauce. Ruch zwiększa bowiem zdolności poznawcze, wzmacnia układ nerwowy i pozytywnie wpływa na ogólną pracę mózgu.
  • Po czwarte, sport poprawia nastrój i redukuje stres. Dzięki wydzielaniu się endorfin po ćwiczeniach dzieci są w lepszym nastroju. Ruch redukuje napięcie i stres, pozwala wyładować negatywne emocje. Zwiększa także zdolność do skupiania się i poprawia podzielność uwagi. Sport może być także źródłem przyjemności i satysfakcji.

zdrowa rodzina sportowa aktywna

Podsumowując, sport to zdrowie - i nie tylko.

Sport to także rozwój, edukacja i zabawa. Sport to sposób na lepsze życie. Dlatego warto uprawiać go regularnie i systematycznie. Nie musimy być mistrzami olimpijskimi czy profesjonalnymi sportowcami. Wystarczy znaleźć aktywność fizyczną, która nam odpowiada i sprawia nam radość. Może to być spacer, rower, pływanie czy taniec. Ważne, żeby się ruszać i cieszyć się ruchem.

Jak wspomóc swoje zdrowie w przygotowaniu do aktywności fizycznej, podczas aktywności i po jej zakończeniu?


Wysokiej klasy suplementy diety minerały i witaminy dedykujemy szerokiemu gronu osób chcących dbać o siebie. Świadoma suplementacja wartościowych produktów, zapewnia naszemu organizmowi tarczę ochronną przed wieloma schorzeniami oraz pozwala przywrócić do zdrowia uszkodzone elementy organizmu.

Minerały i witaminy w opozycji przeciwko dolegliwościom, osłabieniom, spodkom koncentracji.

minerały i witaminy dla całej rodziny


Nasze produkty dedykujemy:
  • osobom uprawiającym sport amatorsko,
  • zawodowcom sportowym w każdej dyscyplinie sportu wymagającej wzmożonego wysiłku fizycznego i psychicznego,
  • osobom, które wracają do zdrowia po odniesionej kontuzji,
  • tym, którzy wracają do sportu po przerwie, krótkiej bądź dłuższej. Suplementacja witamin i minerałów, połączona z odpowiednim dbaniem o strefę po treningową (rozciąganie, masaże, odpowiednią ilość snu, wypoczynek), zapewni spokojny i bez urazowy powrót do komfortowego uprawiania sportu,
  • kobietom w ciąży, które w szczególny sposób narażone są na niedobory witamin i minerałów podczas okresu ciąży. U kobiet w ciąży zalecamy wizytę u lekarza oraz wykonanie badań w celu ustalenia poziomu witamin i minerałów we krwi,
  • kobietom karmiącym, zwłaszcza tym, które czas karmienia piersią wydłużają do kilkunastu miesięcy. U kobiet karmiących piersią, zalecamy systematyczne badania poziomu witamin i minerałów we krwi.
Czujesz się zmęczony i walczysz ze spadkami nastroju, a może od pewnego czasu brakuje Ci energii na zwykłe, codzienne czynności?

Niestety, z naszego doświadczenia doskonale wiemy, że produkty spożywcze, zarówno warzywa jak i mięsne, są często niskiej jakości. Długa droga sprowadzenia niektórych warzyw i owoców sprawia, że używa się dużej ilości środków konserwujących na czas transportu. Dodatkowo, uprawy przemysłowe roślin, pozbawione są naturalnych nawozów, naturalnego podłoża do wzrostu, a nawet światła naturalnego. Dlatego tak ważne jest sprawdzanie poziomu minerału i witamin w naszym organizmie. Samo spożywanie jedzenia o obniżonej wartości energetycznej, może nam nie wystarczyć do prawidłowego uzupełnienia poziomu minerałów i witamin. 

zdrowe suplementy dla mężczyzny dla kobiety

Wybierając sklep GAVITAL zapewniasz sobie produkty suplementy diety najwyższej światowej jakości.

Kiedy spożywamy produkty niskiej jakości, to nie dość, że nie uzupełniamy w sposób prawidłowy witamin i minerałów, to dodatkowo spożywamy wiele substancji szkodliwych użytych do wyprodukowania niskiej jakości środków spożywczych (pestycydy, metale ciężkie). gavital - wspieramy Twoje zdrowie